fbpx

Formierka do batonów

Formierka do batonów

16 marca 2020

Oprócz szerokiej gamy urządzeń ciśnieniowych oraz instalacji procesowych, w naszej ofercie można znaleźć także maszynę: formierka do batonów (maszyna do formowania batonów). Maszyna ta służy do procesu wytwarzania batonów. Cykl pracy składa się z kilku etapów:

  • Gotowe ciasto nadkłada się na początek przenośnika taśmowego, który przesuwa je pod trzy wałki. Każdy z wałków znajduje się na innej wysokości, aby odpowiednio rozwałkować ciasto.

wałkowanie

  • Maszyna do batonów została wyposażona w dwa układy tnące. Pierwszy z nich składa się z ośmiu noży, które tną ciasto wzdłuż podajnika taśmowego. Drugi zaś odcina ciasto, aby nadać batonom odpowiednią długość. Ilość oraz długość batonów można regulować poprzez demontowanie z maszyny części wałków i noży.

krojenie

 

  • Aby w prosty sposób oddzielić kolejne partie produktu od siebie, formierka do batonów została wyposażona w drugi podajnik taśmowy, który porusza się z większą prędkością w stosunku do poprzedniego, przez co partie batonów są rozdzielane.

rozdzielanie

Automatyka

Formierka do batonów (maszyna do formowania batonów) produkowana przez Pro-mill dostarczana jest wraz z całym potrzebnym osprzętem elektrycznym i elektronicznym. Automatyzacja maszyny znacznie ułatwia proces produkcyjny. Z poziomu panelu operatorskiego możliwy jest dobór długości batonika. Praca ludzka sprowadza się do nakładania ciasta i zabierania gotowych batonów.

Zalety

Interesująca konstrukcja, prosta obsługa oraz elastyczność w doborze warunków pracy to niewątpliwie wielkie zalety formierki do batonów (maszyny do formowania batonów). Formierka do batonów została wykonana wraz z potrzebną automatyką, aby jak najbardziej usprawnić i ułatwić pracę. Możliwe jest także połączenie formierki do batonów z resztą linii produkcyjnej, np. ich pakowania. Formierka do batonów (maszyna do formowania batonów) posiada kilka grzybów awaryjnych, klapy awaryjne oraz zabudowę układu noży, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa.