fbpx

Innowacyjny bioreaktor 3w1 – przyszłość produkcji pasz dla zwierząt

Innowacyjny bioreaktor 3w1 – przyszłość produkcji pasz dla zwierząt

12 grudnia 2023

W dzisiejszym dynamicznym świecie technologii i innowacji pragniemy podzielić się fascynującym projektem, który zmienia oblicze przemysłowych procesów. Nasza firma zaprojektowała i wyprodukowała innowacyjny bioreaktor 3 w 1. W ten sposób zrealizowaliśmy ambitny projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, skupiający się na opracowaniu unikalnego bioreaktora 3 w 1.

Cele Projektu:

Celem naszego projektu było stworzenie uniwersalnego bioreaktora, który nie tylko połączy trzy niezależne procesy w jednym urządzeniu, ale również automatycznie przeprowadzi proces mycia po zakończeniu pracy. Z entuzjazmem przedstawiamy Wam rezultaty naszej pracy, które nie tylko spełniły założenia projektu, ale również przekroczyły oczekiwania.

Podział na Zadania:

Projekt innowacyjnego bioreaktora podzieliliśmy na dwie główne części. Pierwsza z nich obejmowała analizę literatury, opracowanie koncepcji, a także prace nad poszczególnymi komponentami bioreaktora. Zespół B+R skrupulatnie badał istniejące rozwiązania, eliminując nieskuteczne koncepcje, co pozwoliło nam stworzyć funkcjonalny korpus urządzenia. Druga część projektu skupiła się na stworzeniu prototypu bioreaktora, przeprowadzeniu testów w warunkach identycznych jak rzeczywiste, oraz wprowadzeniu modyfikacji na podstawie wyników.

Innowacyjność Bioreaktora 3w1:

Osiągnęliśmy sukces nie tylko poprzez połączenie pasteryzatora, bioreaktora fazy stałej i suszarni w jednym urządzeniu, ale także poprzez kompaktową instalację, co skutkuje znacznym zmniejszeniem kosztów magazynowania i transportu. Nasz bioreaktor zwiększa wydajność procesu dzięki utrzymaniu warunków sterylnych, a jednocześnie jest prosty w obsłudze, umożliwiając uruchomienie procesu przez jednego operatora.

Badania i Wyniki:

W ramach projektu przeprowadziliśmy obszerne badania laboratoryjne, obejmujące testy funkcjonalności, wytrzymałościowe oraz testy instalacji w warunkach rzeczywistych. Po kilku modyfikacjach osiągnęliśmy ostateczny kształt urządzenia, utrzymując przy tym higieniczność połączeń. Wyniki testów potwierdziły nie tylko prawidłowe działanie bioreaktora, ale także jego gotowość do wprowadzenia na rynek.

Przyszłość Projektu:

Nasz innowacyjny bioreaktor to nie tylko zrealizowany projekt, to także obietnica przyszłości. Planujemy kontynuować prace nad rozwojem urządzenia, uwzględniając feedback od naszych klientów oraz najnowsze osiągnięcia technologiczne.

Podsumowanie:

Z dumą ogłaszamy, że nasz projekt innowacyjnego bioreaktora spełnił wszystkie założenia, a nawet je przekroczył. Jego wszechstronność z pewnością wpłynie pozytywnie na rozwój przemysłowych procesów. Jesteśmy gotowi wprowadzić nasze urządzenie na rynek, oferując nie tylko efektywność procesów, ale także oszczędność kosztów i prostotę obsługi.

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami i innowacjami!

Nie czekaj i skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji. Kliknij TUTAJ, by przejść do formularza kontaktowego.