fbpx
Pro-mill

Projektujemy i produkujemy urządzenia procesowe oraz linie technologiczne. Koncentrujemy się na  sektorze farmaceutycznym, kosmetycznym, biotechnologicznym i spożywczym. Pomagamy również przy tworzeniu innowacyjnych linii pilotażowych działów R&D oraz instytutów naukowych.

Nasz zespół tworzą doświadczeni inżynierowie o różnych specjalizacjach. Trzon zespołu tworzą absolwenci Inżynierii Chemicznej i Procesowej wspierani przez inżynierów mechaników i automatyków.

Wieloletnie doświadczenie, nowoczesne oprogramowanie projektowe 3D (Solidworks) oraz dobrze wyposażone zaplecze warsztatowe pozwala nam na realizacje złożonych projektów.

Projektowanie

Zespół firmy Pro-mill tworzą technolodzy, posiadający bogatą wiedzą z zakresu inżynierii chemicznej i procesowej, konstruktorzy, dbający o mechaniczne aspekty naszych urządzeń oraz automatycy, projektujący układy sterowania. Każde urządzenie jest „szyte na miarę” pod kątem specyfiki danej instalacji i szczegółowych wymagań klienta.

Podczas tworzenia naszych aparatów korzystamy z zaawansowanych narzędzi obliczeniowych, takich jak symulacje numeryczne, które pozwalają na zbadanie danego procesu w zadanych warunkach, a w efekcie dobór najbardziej odpowiedniej geometrii urządzenia. Symulacje numeryczne wykorzystujemy także do obliczeń wytrzymałościowych naszych konstrukcji.

Nasi inżynierowie projektują każde urządzenie indywidualnie pod kątem dostarczonych wytycznych i zanim rozpocznie się etap produkcyjny, przygotowują dokładną wizualizację i rysunki techniczne, aby klient mógł zweryfikować, czy projekt spełnia jego oczekiwania.

Po zakończeniu etapu produkcyjnego dokonujemy szczegółowej kontroli jakości w celu sprawdzenia zgodności wykonanego urządzenia z założeniami projektowymi oraz dokładności wykonania przez nasz warsztat. W przypadku urządzeń z układem sterowania, dokonujemy próbnego rozruchu w celu zweryfikowania poprawności działania wszystkich układów.

Automatyka

Produkujemy urządzenia z własnymi układami sterowania, które spełniają aktualne dyrektywy i normy. Oprogramowanie do naszych urządzeń jest tworzone od podstaw przez naszych automatyków z uwzględnieniem szczegółowych wymagań klienta. Oferujemy sterowanie zarówno w wersji podstawowej, jak i zaawansowanej, które cechuje się przyjaznym dla użytkownika interfejsem. Każdy program jest indywidualnie przystosowany do potrzeb i wymagań klienta. Podczas tworzenia układów sterowania korzystamy z komponentów rzetelnych marek, m.in. Endress+Hauser i Siemens. Dokładamy wszelkich starań, aby efekt naszej pracy charakteryzował się najwyższą jakością wykonania i estetyką.

Dokumentacja

Do każdego urządzenia przygotowana zostaje pełna dokumentacja zgodna z obowiązującymi dyrektywami. Każdy produkt posiada:

  • instrukcję obsługi, opisującą budowę, montaż, zasadę działania, sposób konserwacji i instrukcje bezpieczeństwa dotyczące danego aparatu;
  • rysunki techniczne, przedstawiające budowę urządzenia;
  • deklarację zgodności z odpowiednimi przepisami;
  • dokumentację dodatkową w zależności od rodzaju i przeznaczenia urządzenia.

Co nas wyróżnia?

Slide 1
Pro-mill dokumentacja
Projektowanie urzadzeń

PROJEKTOWANIE

Każde urządzenie projektujemy z uwzględnieniem specyfiki danej instalacji i szczegółowych wymagań klienta.

Pro-mill projektowanie
Dokumentacja projektowa

DOKUMENTACJA

Dostarczamy pełną dokumentację, zgodną z obowiązującymi dyrektywami oraz odpowiednimi normami.

Automatyka

AUTOMATYKA

Tworzymy urządzenia z własnym układem sterowania i naszym autorskim oprogramowaniem.

Pro-mill automatyka
warsztat

WARSZTAT

Wszystkie urządzenia produkowane są w naszym warsztacie z zachowaniem najwyższych standardów.

Pro-mill warsztat

Masz Pytanie?