fbpx

Projektujemy i produkujemy urządzenia procesowe oraz linie technologiczne. Koncentrujemy się na sektorze farmaceutycznym, kosmetycznym, biotechnologicznym i spożywczym. Pomagamy również przy tworzeniu innowacyjnych linii pilotażowych działów R&D oraz instytutów naukowych.

Nasz zespół tworzą doświadczeni inżynierowie o różnych specjalizacjach. Trzon zespołu to absolwenci Inżynierii Chemicznej i Procesowej wspierani przez inżynierów mechaników i automatyków.

Wieloletnie doświadczenie, nowoczesne oprogramowanie projektowe 3D (Solidworks) oraz dobrze wyposażone zaplecze warsztatowe pozwala nam na realizacje złożonych projektów.

Projektowanie

Zespół firmy Pro-mill tworzą technolodzy, posiadający bogatą wiedzę z zakresu Inżynierii Chemicznej i Procesowej, konstruktorzy, dbający o mechaniczne aspekty naszych urządzeń oraz automatycy, projektujący układy sterowania. Każde urządzenie jest „szyte na miarę” pod kątem specyfiki danej instalacji i szczegółowych wymagań Klienta.

Podczas tworzenia naszych aparatów korzystamy z zaawansowanych narzędzi obliczeniowych, takich jak symulacje numeryczne, które pozwalają na zbadanie danego procesu w zadanych warunkach, a w efekcie dobór optymalnej geometrii urządzenia. Symulacje numeryczne wykorzystujemy także do obliczeń wytrzymałościowych naszych konstrukcji.

Nasi inżynierowie projektują każde urządzenie indywidualnie pod kątem dostarczonych wytycznych i zanim rozpocznie się etap produkcyjny, przygotowują dokładną wizualizację i rysunki techniczne, aby klient mógł zweryfikować, czy projekt spełnia jego oczekiwania.

Po zakończeniu etapu produkcyjnego dokonujemy szczegółowej kontroli jakości w celu sprawdzenia zgodności wykonanego urządzenia z założeniami projektowymi oraz dokładności wykonania przez nasz warsztat. W przypadku urządzeń z układem sterowania, dokonujemy próbnego rozruchu w celu zweryfikowania poprawności działania wszystkich układów.

Automatyka

Produkujemy urządzenia z własnymi układami sterowania, które spełniają aktualne dyrektywy i normy. Oprogramowanie do naszych urządzeń jest tworzone od podstaw przez naszych automatyków z uwzględnieniem szczegółowych wymagań klienta. Oferujemy sterowanie zarówno w wersji podstawowej, jak i zaawansowanej, które cechuje się przyjaznym dla użytkownika interfejsem.

Każdy program jest indywidualnie przystosowany do potrzeb i wymagań klienta. Podczas tworzenia układów sterowania korzystamy z komponentów rzetelnych marek, m.in. Endress+Hauser i Siemens. Dokładamy wszelkich starań, aby efekt naszej pracy charakteryzował się najwyższą jakością wykonania i estetyką.

Dokumentacja

Do każdego urządzenia przygotowana zostaje pełna dokumentacja zgodna z obowiązującymi dyrektywami.

Każdy produkt posiada:

instrukcję obsługi, opisującą budowę, montaż, zasadę działania, sposób eksploatacji, konserwacji i instrukcje bezpieczeństwa dotyczące danego aparatu;

deklarację zgodności z odpowiednimi przepis;

rysunki techniczne, przedstawiające budowę urządzenia;

schematy P&ID instalacji z opisem użytych komponentów;

schematy elektryczne instalacji automatycznych;

dokumentacja użytych komponentów;

dokumentację dodatkową w zależności od rodzaju i przeznaczenia urządzenia;

Zakres dokumentacji dodatkowej obejmuje m.in.:

atesty materiałowe 3.1 elementów stalowych;

certyfikaty materiałowe i FDA uszczelnień;

certyfikaty kalibracji komponentów;

protokoły kwalifikacji urządzenia;

inne dokumenty wymagane przez Klienta.

Odbiory urządzeń

Podstawowe odbiory każdej instalacji to FAT (Factory Acceptance Test), wykonywany w siedzibie producenta oraz SAT (Site Acceptance Test), wykonywany u Klienta.

Celem odbioru FAT jest sprawdzenie:

czy wyprodukowana instalacja jest zgodna z zamówieniem i zaakceptowanym projektem;

poprawności działania instalacji.

Celem odbioru SAT jest sprawdzenie:

czy instalacja została poprawie zamontowana;

założonych parametrów pracy instalacji, czyli wykonanie testów funkcjonalnych.

 

 

Definicja

 

 

Zakres

DQ
– Kwalifikacja Projektu

Definicja

udokumentowane sprawdzenie i potwierdzenie, że projekt urządzenia lub instalacji jest zgodny z wymaganiami i specyfikacjami użytkownika

Zakres

  • udokumentowane sprawdzenie i potwierdzenie, że projekt urządzenia lub instalacji jest zgodny z wymaganiami i specyfikacjami użytkownika
IQ
- Kwalifikacja Instalacyjna

Definicja

udokumentowane sprawdzenie i potwierdzenie, że zainstalowane lub zmodyfikowane urządzenia lub instalacje są zgodne z zatwierdzonym projektem, zaleceniami producenta lub wymaganiami użytkownika

Zakres

  • sprawdzenie i weryfikacja dostarczonej przez producenta dokumentacji;
  • ocena zgodności dostarczonego urządzenia oraz wszystkich komponentów ze specyfikacją techniczną
OQ
- Kwalifikacja Operacyjna

Definicja

udokumentowane sprawdzenie i potwierdzenie, że zainstalowane lub zmodyfikowane urządzenia i instalacje działają poprawnie w całym zakresie zakładanych warunków operacyjnych

Zakres

  • pomiary i testy, zależne od rodzaju urządzenia i jego przeznaczenia;
  • pomiary prowadzone w warunkach obejmujących górne i dolne limity zakresu pracy urządzenia (warunki „najgorszego przypadku”)
PQ
- Kwalifikacja Procesu

Definicja

udokumentowane sprawdzenie i potwierdzenie, że urządzenia i instalacje pomocnicze, połączone w jedną funkcjonalną całość, mogą pracować efektywnie i powtarzalnie zgodnie z zatwierdzoną metodą prowadzenia procesu i specyfikacjami

Zakres

  • pomiary z wykorzystaniem wypełnienia stanowiącego materiał symulujący produkt, który będzie stanowił standardowe wypełnienie danego urządzenia;
  • pomiary prowadzone w warunkach obejmujących górne i dolne limity zakresu pracy urządzenia

Co nas wyróżnia?

Slide 1
Pro-mill dokumentacja
Projektowanie urzadzeń

PROJEKTOWANIE

Każde urządzenie projektujemy z uwzględnieniem specyfiki danej instalacji i szczegółowych wymagań klienta.

Pro-mill projektowanie
Dokumentacja projektowa

DOKUMENTACJA

Dostarczamy pełną dokumentację, zgodną z obowiązującymi dyrektywami oraz odpowiednimi normami.

Automatyka

AUTOMATYKA

Tworzymy urządzenia z własnym układem sterowania i naszym autorskim oprogramowaniem.

Pro-mill automatyka
warsztat

WARSZTAT

Wszystkie urządzenia produkowane są w naszym warsztacie z zachowaniem najwyższych standardów.

Pro-mill warsztat

Masz Pytanie?