07 października 2022
Zastanawiasz się, jak wygląda współpraca z firmą projektującą i produkującą urządzenia procesowe pod indywidualne zamówienie?
Ile trwa proces realizacji Twojego zamówienia?
Ile trwa projektowanie instalacji technologicznej dostosowanej do Twoich potrzeb oraz jej produkcja?
A może masz już kontakt z innymi firmami, jednak współpraca z nimi nie jest dla Ciebie satysfakcjonująca?
A gdzie najlepiej kupić bioreaktor? Ile kosztuje bioreaktor?
A gdzie kupić rozdzielacz, który będzie dostosowany do pracy w strefie EX?
Ile trwa produkcja rozdzielacza od zaprojektowania do wprowadzenia go na halę produkcyjną?
A może działasz w sektorze, w którym niezbędny jest proces mieszania i zastanawiasz się, gdzie kupić mieszalnik?
O tym, ile kosztują przedstawione wyżej urządzenia opowiemy Ci już wkrótce. Przeczytaj jak wygląda współpraca z nami od momentu złożenia oferty na instalację, do transportu jej do siedziby Twojej firmy.
Zobacz jak wygląda współpraca z naszą firmą – producentem instalacji technologicznych dostosowanych do Twoich potrzeb.
Personalizacja instalacji jest często procesem pracochłonnym. Chcemy poznać Twoje potrzeby i proces. Nasza współpraca rozpoczyna się wspólnym omówieniem napotkanych problemów i możliwych rozwiązań. To prawdopodobnie najważniejszy etap życia projektu, ponieważ to tutaj poznajemy się, możemy wesprzeć Cię w zakresie rozwiązań inżynierskich i procesowych czy też wymieniamy doświadczenia lub przeprowadzamy wizję lokalną w Twoim zakładzie.
Dopiero po wspólnym ustaleniu specyfikacji instalacji, przystępujemy do jej wyceny. Ten etap współpracy nie ma określonego czasu trwania. Czasem rozmowy o danym procesie, przeplatane testami czy zmianami koncepcji, ciągną się miesiącami lub latami, zanim dojdą do skutku.
Etap ten rozpoczyna się przygotowaniem schematu P&ID. Przedstawia on koncepcję procesową maszyny oraz uwzględnia wymagane komponenty. To faza determinująca funkcjonalności instalacji, więc warto dokładnie przeanalizować przedstawiony schemat i dopracować go razem z nami. Po jego akceptacji dobieramy odpowiednie komponenty spełniające założenia procesowe, a następnie przygotowujemy projekt 3D instalacji. Etap projektowania trwa kilka tygodni.
Warto przeprowadzić kwalifikację projektu DQ (Design Qualification). Dzięki temu weryfikujemy projekt instalacji pod kątem Twojej specyfikacji i wymagań. W zależności od skomplikowania instalacji czy też ewentualnych niezgodności, walidacja ta może wydłużyć proces projektowania.
Po akceptacji projektu, prace nabierają tempa. Nasi inżynierowie zamawiają dobrane wcześniej komponenty. Terminy realizacji niektórych z nich, szczególnie jeśli chodzi o topowe marki podzespołów z zakresu automatyki, mogą być bardzo długie. Dlatego może zdarzyć się, że zaproponujemy Ci równie dobre zamienniki lub inne rozwiązania, które spełniają te same funkcje, a ich terminy dostaw są bardziej przystępne.
Spawacze, tokarze i ślusarze zajmują się obróbką mechaniczną elementów stalowych, łączeniem ich oraz montażem komponentów instalacji. To jak układanie puzzli, tylko w większej skali. W trakcie produkcji potrzebna jest etapowa kontrola jakości, aby zadbać o najwyższą jakość wykonania.
Produkcja urządzenia trwa zazwyczaj kilkanaście tygodni. Długość tego etapu zależy także od planu produkcyjnego, a więc liczby aktualnie prowadzonych projektów w naszej firmie.
W produkcji jednostkowej maszyn zdarzają się czasem nieprzewidziane błędy konstrukcyjne lub produkcyjne. W takich sytuacjach proces wytwarzania nieco się wydłuża. Dlatego dbamy o wysokie kwalifikacje i umiejętność współpracy naszej kadry. Dzięki temu potrafimy odpowiednio zareagować na tego typu sytuacje i szybko znaleźć rozwiązanie problemów.
Każdą wyprodukowaną instalację testujemy pod kątem sprawności czysto mechanicznej, jak i procesowej. Sprawdzamy działania wszystkich komponentów, elementów zabezpieczających oraz systemu sterowania. Testujemy procedury procesowe z użyciem mediów neutralnych lub Twoich docelowych. Jeśli w trakcie kontroli pojawią się nieprawidłowości, wdrażamy natychmiastowy plan naprawczy. Po pozytywnych wynikach naszej wewnętrznej kontroli jakości, przychodzi czas na testy odbiorowe z Twoim udziałem.
Podstawowe odbiory każdej instalacji to:
– FAT (Factory Acceptance Test) – czyli testy odbiorowe wykonywane w siedzibie Producenta,
– SAT (Site Acceptance Test) – czyli testy odbiorowe wykonywane w siedzibie Klienta.
W przypadku wielu instalacji testy odbiorowe na tym się kończą. Wtedy możesz cieszyć się działającą instalacją w Twoim zakładzie. To końcowy etap współpracy z nami nad danym projektem. Jednak nie uciekamy na koniec świata. Jeśli działanie instalacji Cię niepokoi, potrzebujesz serwisu lub konsultacji procesowej, śmiało odezwij się do nas. Pomożemy!
Po pozytywnych odbiorach FAT i SAT, przechodzimy do przeprowadzenia kwalifikacji urządzenia. Kwalifikacja instalacji składa się z:
– DQ – Design Qualification,
– IQ – Installation Qualification,
– OQ – Operational Qualification,
– PQ – Performance Qualification.
Kwalifikację DQ wykonuje się na etapie akceptacji projektów. Natomiast pozostałe trzy kwalifikacje przeprowadza się po wyprodukowaniu instalacji. Część testów z odbiorów FAT i SAT jest wspólne z testami kwalifikacji IQ i OQ. Jeśli zależy Ci na czasie, warto rozważyć integrację tych testów odbiorowych. Kontrola jakości, odbiory oraz walidacja maszyny może trwać kilka tygodni.
A jeśli chcesz przeczytać więcej na ten temat, kliknij TUTAJ.
Na każdym etapie projektowania czy produkcji, możesz skontaktować się z nami, by dowiedzieć się, jak postępują prace nad Twoim urządzeniem. Stawiamy bardzo duży nacisk na współpracę i komunikację, zarówno z Tobą, jak i wewnętrzną w naszej firmie.