16 stycznia 2017

Projektowanie

Zespół firmy Pro-mill tworzą technolodzy, posiadający bogatą wiedzą z zakresu inżynierii chemicznej i procesowej, konstruktorzy, dbający o mechaniczne aspekty naszych urządzeń oraz automatycy, projektujący układy sterowania.

Każde urządzenie jest „szyte na miarę” pod kątem specyfiki danej instalacji i szczegółowych wymagań klienta.

Przykładowe realizacje:

projektowanie

Obliczenia numeryczne

Podczas tworzenia naszych aparatów korzystamy z zaawansowanych narzędzi obliczeniowych, takich jak symulacje numeryczne, które pozwalają na zbadanie danego procesu w zadanych warunkach, a w efekcie dobór najbardziej odpowiedniej geometrii urządzenia. Symulacje numeryczne wykorzystujemy także do obliczeń wytrzymałościowych naszych konstrukcji.

obliczenia numeryczne

   

Wizualizacje

Nasi inżynierowie projektują każde urządzenie indywidualnie pod kątem dostarczonych wytycznych i zanim rozpocznie się etap produkcyjny, przygotowują dokładną wizualizację i rysunki techniczne, aby klient mógł zweryfikować, czy projekt spełnia jego oczekiwania.

Przykładowa wizualizacja urządzeń:

PMB-1P2 Duplex 2

Kontrola jakości

Po zakończeniu etapu produkcyjnego dokonujemy szczegółowej kontroli jakości w celu sprawdzenia zgodności wykonanego urządzenia z założeniami projektowymi oraz dokładności wykonania przez nasz warsztat. W przypadku aparatów ciśnieniowych wykonujemy m. in. próbę ciśnieniową na ciśnienie testowe, obliczone zgodnie z zaleceniami dyrektywy PED 2014/68/UE, a w przypadku urządzeń z układem sterowania, dokonujemy próbnego rozruchu w celu zweryfikowania poprawności działania wszystkich układów.

Zdjęcia z próby ciśnieniowej filtra samoczyszczącego (po lewej) i z próbnego rozruchu mieszalnika emalii (po prawej):

                                    próba ciśnieniowa final 22                    rozruch